Donnerstag, 15. März 2018

Nie wiem dokładnie / Ich weiß nicht genau


który raz wykorzystałam ten wykrój, chociaż jak dotąd nie uszyłam dokladnej propozycji burdy. Traktuję go po prostu jako punkt wyjścia i powielam , wprowadzając od czasu do czasu niewielkie zmiany.

wie viele Male ich diesen Schnitt benutzt habe. Ich habe noch nie die Burdaversion genäht. Ich betrachte ihn eher als Ausgangspunkt und füge ab und an mal kleine Änderungen zu.
BURDA 2015 / 8 / #121


Sukienka była gotowa błyskawicznie. Wykrój mam już tak opracowany, że  zaraz po połączeniu ramion  wszywam rękawy, po czym  jednym  długim ściegiem zszywam boki.

Das Kleid ist ruck-zuck fertig geworden. Ich habe den Schnitt  schon so gut angepasst, dass nachdem  die Schultern verbunden sind, ich sofort die Ärmel annähen und gleich in einem Schritt die Seiten zusammen nähen kann. 


Mam straszne zaległości blogowe, bo postawcie sobie, sukienkę uszyłam w listopadzie zeszłego roku.

Ich bin mit dem Bloggen schrecklich im  Rückstand. Man will es nicht glauben, dieses Kleid habe ich im November letztes Jahres genäht.


Z nastepną sukienką  nie było już tak prosto, sprawiła mi  trochę kłopotów.
Wszystko szło dobrze, do pierwszej przymiarki.
Materiał to wełniana dzianina swetrowa, miękka, miła w dotyku i naprawdę nie podejrzewałam jej o nic. Niemniej okazała się z rodzaju tych co niemiłosiernie gryzą. Nieprzyjemne uczucie szczególnie  w okolicach szyji i karku.

Das nächste Kleid war jedoch nicht so einfach. Es hat mich viele Nerven gekostet. 
Alles ging prima bis zu der ersten Anprobe. 
Der Strickstoff mit Wolle ist weich, eigentlich ein Streichelstoff und hat keinen Verdacht erregt. Jedoch ist er von der kratzigen Sorte. Er ist sehr unangenehm, besonders am  Hals und am Nacken.


Nie miałam wyjścia, musiałam zmienić koncepcję. Zastąpiłam kołnierz i mankiety bawełnianymi sciągaczami, a  samą sukienkę, łącznie z rękawami, podszyłam podszewką.

Wykrój na kołnierz pochodzi z Fashion Style 2017 / 10 / #12.

Ich hatte keine Wahl und musste ihn verändern. Der Kragen und die Manschetten wurden durch Baumwollbündchen ersetzt und das ganze Kleid, auch die Ärmel, habe ich gefüttert.

Der Kragenschnitt stammt von Fashion Style 2017 / 10 / #12.
 

Wprowadziłam do wykroju nieznaczną poprawkę.
Ponieważ trochę poszerzyłam rękaw i jednocześnie obniżyłam podcięcie pachy zaszewka biustowa zaczęła przeszkadzać. Mogłam ją wyrysować niżej , ale wybrałam prostsze rozwiązanie . Mianowicie przeniosłam ją  do góry na linię rękawa.

Ich habe den Schnitt geringfügig geändert. Nachdem ich die Ärmel weiter und den Ärmelausschnitt gleichzeitig tiefer gemacht habe, hat der Brustabnäher zu stören angefangen. Ick könnte ihn natürlich auch tiefer setzen, aber ich fand eine andere Lösung besser. Ich habe den Abnäher nämlich nach  oben gebracht.


Sukienkę uszyłam  z dwóch rodzajów cienkich dresówek,  pozostałościach po moich poprzednich projektach. Każdej z nich bylo za mało na cokolwiek, za to  razem wystarczyły na sukienkę, w dodatku z długim rękawem.

Ich habe das Kleid aus zwei verschiedenen Sweatstoffen, die von meinen anderen Projekten übrig geblieben sind, genäht. Jedes Reststück war zu klein für irgendetwas aber zusammen reichten sie sogar für ein langarmiges Kleid.

Pozdrawiam serdecznie / Liebe Grüße
Ewa
 Kommentare:

 1. Piękne sukienki, każda o innym charakterze, na różne wyjścia :) Ostatnio myślę o takim właśnie podstawowym wykroju na sukienkę, by móc szybko i 'w ciemno' sobie uszyć. Niestety, te które mi się podobają mają jakieś 'ale', np. niezbyt dobrze leżący rękaw - muszę nad tym popracować. Twoja jest super, nie szyłam jeszcze z tego wykroju, ale zwrócił on moją uwagę i czeka w kolejce :) Teraz jak tylko będę mieć odpowiednią dzianinę, to ją uszyję, gdyż bardzo ładnie się w niej prezentujesz :)
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Ada

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. Rękaw to też moja pięta Achillesa. Każdy muszę najpierw testować, a i tak nie zawsze jestem zadowolona. W tem wykroju troche podłubałam zanim doszlam do w miare dobrego rezultatu, ale teraz mogę wszywać bez strachu.
   To jest zwykły, bazowy wykrój, bez żadnych fikołków, szybki do uszycia, dobry zarówno na sukienkę jak i na bluzę, super na codzienne wygodne ubranie.
   Szyj Ado, szyj:).
   Ewa

   Löschen
 2. Cześć,
  Wszystkie trzy sukienki są bardzo ładne i świetnie na Tobie leżą. Wykryje sprawdzone, a jednak zawsze trzeba zrobić jakieś poprawki, żeby idealnie pasowało.
  Pozdrawiam,
  Kasia

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. No niestety bez , choćby minimalnych, ale zawsze jakiś, się nie obejdzie.
   Witam na blogu:).
   Ewa

   Löschen
 3. Eine Version schöner, als die andere.
  Ein gut angepasster Grundschnitt ist eine prima Basis, um damit zu spielen, sei es mit Stoffen oder mit Details.
  LG von Susanne

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. Womit ich besonders zufrieden bin ist die Tatsache, dass alle Drei ganz anders ausschauen.
   LG
   Ewa

   Löschen
 4. Wszystkie ładne, nie ma jak sprawdzony wykrój o ile mniej pracy a efekt końcowy za każdym razem i tak inny, bardzo lubię sprawdzone formy i mam swoje ulubione z których korzystam często, zawsze trochę mniej pracy. Ostatnia sukienka jest śliczna i Ty w niej pięknie wyglądasz, przypominasz tą sukienką o pięknej wiosennej pogodzie :) Pozdrawiam serdecznie :):) :)

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. O mamusiu, ta bidulka wiosna, to nie ma lekko. Od wczoraj jesteśmy zasypani po kolana, a ja już nie mogę patrzeć na uggsy i szaliki :(.
   Życzę nam obu , by to się w końcu zmieniło,
   Ewa

   Löschen
  2. P.s. Zagłosowałam na Ciebie:).

   Löschen
  3. Ale gdzie zagłosowałaś ???

   Löschen
 5. Wszystkie sukienki, są świetne, ale szczególnie do gustu przypadła mi ta z listwą i ściagaczami, ma taki nieformalny sportowy charakter i w zasadzie, może być na różne okazje. Ja również uwielbiam sprawdzone formy, a dla jednej klientki mam dopracowane dwie i tylko z nich kombinuję jej różne sukienki :)
  Pozdrawiam :)

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. Wszywanie listwy bylo dla mnie małym wyzwaniem. Trochę się namęczyłam, żeby wyszła równo i bez fałdek, a potem musiałam to robić drugi raz i wcale nie bylo łatwiej.
   Pozdrawiam:)
   Ewa

   Löschen
  2. Kochana, trening czyni mistrza, mi też nie raz zdarza się coś wszywać po kilka razy, bo mierzi mnie efekt, ale jak mam to nosić to próbuje do skutku :)

   Löschen
  3. I to jest bardzo przkonywujący argument! Często słyszę, przesadzasz, ale nawet to co nie widać musi jakoś wyglądać, bo JA WIEM, a jak wiem to sie źle czuję :).
   Ewa

   Löschen
 6. Ein Kleid ist schöner als das andere. Schade, daß Du bei dem einen einen so unangenehmen Stoff erwischt hast. Ich finde es selbst immer sehr ärgerlich, wenn man ein KLeidungsstück fertig hat und dann noch einem etwas trenne und ändern muß.
  Hast Du beim Burdamodell den Stoff plissieren lassen?
  LG
  Susan

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. Ich habe dieses Kleid noch nie mit dem Pliessedetail genäht,
   und Stoffe überraschen einen manchmal positiv und mal negativ :).
   LG
   Ewa

   Löschen