Mittwoch, 11. Mai 2016

MMM10 - Jersey określono w sklepie jako / Der Jersey wurde im Geschäft

średnio-gruby i spodziewałam się czegoś w rodzaju romanitu lub punto. Grubość okazała się faktycznie średnia, ale z zamierzonej sukienki zrezygnowałam ze względu na sztywność materiału. Brałam jeszcze  pod uwagę płaszczyk, ale przecież dopiero co uszyłam, więc drugi niezbyt był mi potrzebny i tak drogą eliminacji doszłam do żakietu.
A skoro żakiet to w końcu Morris blazer i bardzo się cieszę, że sie w końcu na niego zdecydowałam.

als mittel-dick beschrieben. Ich habe eine art Romanit oder Punto erwartet und wollte ein Kleid nähen. Obwohl die Stoffdick wirklich mittelschwer war, habe ich mich gegen das Nähen des Kleides entschieden, da der Stoff steif war. Ich habe ebenfalls einen Mantel in Erwägung gezogen, doch da ich gerade erst einen genäht habe, ist dies ebenfalls weggefallen. Zum Schluss blieb nur noch ein Jacket übrig.
Und wenn ich schon ein Jacket nähen soll, dann ein Morris Blazer! Ich bin auch sehr froh darüber, dass ich ihn endlich genäht habe. 


 Materiału wystarczyło jeszcze na spódnicę i tak oto stałam sie posiadaczką wiosennego kostiumiku.

Der Stoff hat noch für einen Rock gereicht, wordurch ich die stolze Besitzerin eines Frühlingskostüms geworden bin. Morris komponuje się ze spódniczką równie dobrze jak ze spodniami, jest prosty do uszycia i fajnie sie nosi.

Morris kann man sowohl zum Rock, wie auch zur Hose kombinieren, er ist einfach zum nähen und gut zum tragen. 

Hier noch ein Link zum  MMM.

Miłego dnia / Schönen Tag noch
Ewa

Kommentare:

 1. Piękny kostium, bardzo elegancki i wyglądasz w nim z klasą. Marynarka prezentuje się znakomicie, wszystko jak zawsze dopracowane. :)
  Pozdrawiam Anetta :)

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. Dziękuję bardzo. Przez to ,ze uszyłam go z jerseyu jest taki nieoficjalny, a do tego wygodny i się w ogóle nie gniecie.
   Pozdrowienia
   Ewa

   Löschen
 2. Das Kostüm sieht sehr schick aus; ist aber auch ein toller Stoff.
  LG von Susanne

  AntwortenLöschen
 3. Uszyłam też ten żakiet ze średniej grubości denimu i klapa i rzuciłam w kąt.Ramiona fatalne, za krótki i w ogóle. Nie chce mi się go przerabiać. Twój za to stylowy, świetnie wygląda w komplecie ze spódnicą. Trafiłaś na swój fason!
  p.s. Nadrabiam komentowanie bo przez szablon bloga na Wordpressie nie mam poglądu co się dzieje u innych...

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. Ojej, ojej, jaka szkoda. Może dlatego, że uszyłas z denimu? To jest wykrój na coś rozciągliwego, ma np. bardzo wąskie rekawy i w ogóle jest taki przy ciele. Dziewczyny szyją go chętnie z dresowki albo grubego jerseyu.
   Dziękuję Agnieszko i pozdrawiam
   Ewa

   Löschen